-
Hívja a rendőrséget!
Ezt a 107-es számon teheti meg, mely vezetékes telefonról és mobil készülékről egyaránt hívható.
-
Ne nyúljon semmihez!
Még ha felfordulás is van, ne nyúljon semmihez, ne kezdjen el összepakolni, hiszen a bűncselekmény helyszínén fontos bizonyítékok lehetnek, különösen ott, ahol az eltulajdonított tárgyak voltak. Inkább próbálja összeszedni a gondolatait, írja össze a hiányzó értékeit, ezzel nagyban megkönnyítheti a rendőrök munkáját.
-
Kérdezze ki a szomszédokat!
Mivel a lakásban úgyse nagyon tevékenykedhet, kérdezze végig a szomszédokat, hátha láttak-hallottak valamit, és értékes információval tudnak szolgálni. Az is előfordulhat, hogy ugyanabban az időben egy másik lakóhoz is betörtek.
Jól jön, ha az értékesebb vagyontárgyakról fényképet, hivatalos iratot tud mutatni a rendőröknek, mellyel elősegítheti a nyomozást. Ezen kívül a biztosító felé is könnyebben tudja hitelt érdemlően bizonyítani az ellopott tárgyak valódiságát és értékét.
Mit tehet egy lakóközösség a betörések megelőzése érdekében?
Sok helyen már működik a lakosság részéről egy figyelő szolgálat, ahol minden lakó figyel a környezetére, szomszédjaira, hogy ezáltal kiszűrjék a rossz szándékú, gyanús idegeneket, esetleges betörőket.
Tapasztalatok szerint mindenki nyitott az otthona biztonságával kapcsolatos kérdésekre. Bár manapság már nem divatos a szomszédok közötti komolyabb párbeszéd, mégis érdemes beszélgetni a lépcsőházban erről a hasznos témáról. Különösen azoknak célszerű aktívabban részt venni a megfigyelésben, akik nap közben is otthon tartózkodnak.
Nem éri meg késlekedni, ha gyanús személyek, gépkocsik mozgására lesznek figyelmesek, haladéktalanul értesítsék a rendőrséget!
Kérjük, az Ön biztonsága érdekében fogadja meg bűnmegelőzési tanácsainkat!
Következő hírlevelünket se hagyja ki!
Üdvözlettel:
MNS Védelem Kft
A Mi a 3 legfontosabb tennivaló, betörés után? bejegyzés először a Kamera rendszerek jelent meg.
The post Mi a 3 legfontosabb tennivaló, betörés után? appeared first on adatkezeles.hu.