Hol vannak már azok az idők, amikor boltról boltra kellett járni a tökéletes portékáért. Ma már néhány kattintással bármit megvehetünk a világhálón.
Az internetes vásárlás virágkorát éli, évről évre egyre többen rendelnek a neten: 2015-ben a több mint 7 millió, világhálót böngésző magyar fele rendszeresen költött webshopokban, de 85 százalékuk legalább egyszer vásárolt már az interneten.
Ám a net nemcsak a kereskedők, de a bűnözők között is egyre népszerűbb felület: az online piacon áldozatra lesnek a csalók is! A Blikk Online nem is olyan régen számolt be egy fővárosi nőről, aki 120 embert vert át nem létező termékekkel. Internetes áruházában márkás órákat, ékszereket, ruhákat és gyógyászati segédeszközöket kínált 3000-50 ezer forint értékben.
A pénzt egy külön számlára előre elutaltatta, a termékeket viszont hiába várták a vevők. 2015 októberében 56 vásárlót vert át különböző műszaki cikkekkel két férfi, míg 2014-ben egy ötfős banda vezetett meg 73 gyanútlan vásárlót. Utóbbi ügyben eljárást folytat a kalocsai rendőrség.
Érdemes résen lenni, hiszen néhány egyszerű szabály betartásával biztonságosan költekezhetünk a számítógép előtt ülve.
Olcsó húsnak híg a leve
Árulkodó jelekből következtethetünk arra, hogy kétes oldalra tévedtünk: a piachoz viszonyított kiugróan alacsony árak adhatnak először okot a gyanakvásra. Ha a kártyaadatokat kéri a rendszer, akkor szinte biztos, hogy rossz helyen írunk. Ilyenkor az adatokat nem szabad megadni, mert alaposan ráfizethetünk.
Ezért nagyon fontos, hogy csak a legszükségesebb adatokat áruljuk el!
Soha ne adjunk meg több adatot, mint amennyi a vásárláshoz szükséges, kártyás fizetés esetén pedig egy független fizetési szolgáltatón keresztül utaljuk el a pénzünket!
A legbiztonságosabb, ha a bankunkkal hitelesítő kódot küldessünk magunknak sms-en kártyás fizetés esetén.
Aki a becsületes kereskedőkkel ellentétben netes csalásból akar meggazdagodni. alaposan megütheti a bokáját:
– Jogellenes adatkezelésért legfeljebb 2 év szabadságvesztést kaphat valaki, azonban ha pénzt is kicsal az emberektől, akkor csalás miatt akár 5-10 évre is bezárhatják.
Ha mégis visszalépne
A vásárlástól elállhatunk 14 napon belül, Indoklás nélkül. Ez alól kivételt jelentenek az egyénre szabott és romlandó termékek, a kibontott fehér neműk, a szabadidős tevékenységek és a repülőjegyek. Elállás esetén a webshopnak minden költséget vissza kell fizetnie, mi magunk a visszaküldést álljuk.
Üdvözlettel:
MNS Védelem Kft csapata
A Mindent vásárolhatunk a netről bejegyzés először a Kamera rendszerek jelent meg.
The post Mindent vásárolhatunk a netről appeared first on adatkezeles.hu.